Január utolsó vasárnapján a madarak hangos nyitnikékje kifejezetten arra serkentett, irány a szabadba!
A Chiemsee közeli Grabenstätt nagyközsége felé igyekeztünk, hogy onnan tovább egy gyalogtúrával rejtélyes helyre térjünk vissza. Utoljára bő 5 évvel ezelőtt jártunk ott, épp ideje volt visszatérni egy másik évszakban.
A nagyközség első írásos nyomai 959-ig nyúlnak vissza I. Nagy Ottó longobárd király uralmáig. Az írásos nyomokon túl az egykori várfal maradványai a római-kelta időkre datálható. A Chiemsee és környéke sűrűn lakott volt már ez idő alatt is. A tó északi településén, például Seebruckban is láthatunk erre a korra vonatkozó leleteket. De Rosenheim külterülete is erről tanúskodik.
A mai városháza a 18. századi Rheinstein és Tattenbach grófság egy székhelye volt. E grófi család a középkortól egész a 20. századig fontos szerepet játszott Bajorország történelmében.
A mai városháza a 18. századi Rheinstein és Tattenbach grófság egy székhelye volt. E grófi család a középkortól egész a 20. századig fontos szerepet játszott Bajorország történelmében.
Az egykori kastély, ma városháza |
A városháza mögött áll a római múzeum, ahol összegyűjtötték a település és annak környékének leleteit.
Bejárat a római múzeumba |
Használati tárgyak, munkaeszközök, érmék, térképek, festett mozaik maradványok és egy nem mindennapi ásatás, egy római katonai diploma vagy inkább oklevél pontos dátummal. 25 évi szolgálat után egy római légiós kapta a kis bronz táblácskát 64. június 15-én. Eme okirattal számos kiváltságban részesült a hű katona, Cattaus. A kis réz tábla két részből állt, de sajnos a másik részét talán még a föld rejti magában. A különleges lelet másolatát és a többi érdekességet hétköznap délelőttönként nézhetik meg az érdeklődők.
A központból indultunk kifelé, eredeti célunk irányába, de előtte egy pici tavacskánál megpihentünk, melyet hártyavékony jégréteg fedett a kellemes, tavaszias időben. Kedves helyi is jött elénk és üdvözölt bennünket.
Fehér Pötyi |
Hogy hova is mentünk ez után, arról a következő bejegyzésben fogok írni. Azt ígérhetem, hogy egy különleges helyről lesz szó!
64. június 15. Te jó ég!!! Hihetetlen, hogy ilyen jó állapotban megmaradt 😲
VálaszTörlésAnnyira vártam, hogy hova mentetek, erre folyt. köv. 😞 Kavics! Ez kínzás!!!
Igen, fantasztikus egy lelet, de hogy az eredetit hol őrzik, az nem derült még ki a számomra.
TörlésBocsánat, de nem volt időm egy bejegyzésbe betenni a teljes napot, megosztottam. De így izgalmasabb lesz. :-)
Várom a folytatást! ;)
Törlésmég nem láttam a fotókat, csak olvastam, hogy kedves helyi jött elétek, tudtam/sejtettem hogy cicáról van szó :)))
VálaszTörlés:-D ismersz
TörlésÉn is ettől az oklevéltől "ájultam el"...Mi a csuda fog rólunk, belőlünk megmaradni ???? Bár ki tudja, tán jobb is lesz, ha az utókor elfeled minket.
VálaszTörlésA 11-es képen mi az a vízben álló kis házikó ?
Szerintem is egy nem mindennapi lelet és meg is lepődtem, hogy még eddig nem hallottam róla. Nincs nagy dobra verve, pedig ezt lehetne hangosabban is hirdetni.
TörlésMikor fotóztam azt a kis házikót a vízben, tudtam, hogy valaki rá fog kérdezni! :-)
Bevallom nem tudom én sem. A túloldalán van rajta egy kivágott kapu, mintha egy menedékház lenne vízben tanyázóknak. Most jártam először ennél a tónál, azt is el tudom képzelni, hogy a vízállás is magasabb a szokottnál és akkor megint "másként nézhet ki" a kis házikó.